![Incarca...](https://click.vreau.store/c00f6906de46de1629a466e1be15cc245c7b858ecaa060795d8718fed0d6b642/q:60/https://static.click4sport.ro/static/version1720527710/frontend/Incognito/Click4Sport/ro_RO/images/loader-1.gif)
Bicicleta trekking se aseamana fie cu cele de cross fie cu cele gravel, dar este echipata cu portbagaje, aripi si sisteme de prindere a diverselor accesorii. Aceasta este conceputa pentru ture lungi, chiar de mai multe zile, cu multe bagaje. Sunt alegerea naturala daca vrei sa ai o aventura de cateva zile legate pe bicicleta. Avantaje: capacitate mare de transport, rezistenta. Perfecte daca: ai nevoie sa transporti bagaje mai mari pe bicicleta.